FC Barcelona defilează în campionatul Spaniei

01 октября 2013

25.09.2013 22:06

Gruparea catalană a câştigat cu 4-1 în faţa lui Real Sociedad şi are maximum de puncte, după 6 etape. Brazilianul Neymar a reuşit aseară primul gol în Primera Division.

La 3 minute după ce a deschis scorul, Neymar a pasat decisiv pentru reuşita lui Messi. Barcelona avea 3-0 pe tabelă deja în minutul 23. Sergio Busquets a înscris pentru prima dată în carieră din afara careului.

În partea secundă, Marc Bartra, jucător intrat în locul lui Javier Mascherano, a închis tabela după ce De La Bella redusese din diferenţă. Barcelona are maximum de puncte după 6 etape, la fel ca şi Atletico Madrid. Echipa lui Diego Simeone a dispus aseară de Osasuna, cu 2-1. Ambele goluri ale madrilenilor au fost marcate de Diego Costa.