Pepe a avut intervenția meciului, la cea mai mare ocazie a Borussiei

**VIDEO** Pepe a avut intervenția meciului, la cea mai mare ocazie a Borussiei

Borussia Dortmund a încheiat fără gol marcat meciul de la Madrid (0-3 VIDEO AICI), într-o partidă în care nu s-a putut baza pe Robert Lewandowski, suspendat pentru prima manșă din sferturile UEFA Champions League.

Cu toate acestea, nemții au încercat să pună în pericol poarta lui Casillas, mai ales după ce au primit și al treilea gol, de la portughezul Cristiano Ronaldo.

În minutul 60, Borussia a ratat cea mai mare ocazie, dar și șansa de a mai păstra șanse de calificare pentru returul din Germania, de la Dortmund.

Reus a pătruns foarte bine în banda dreapta, a trimis apoi periculos în careu, Casillas a respins în față, însă Pepe a fost pe fază și a respins de lângă armeanul Mkhitaryan, care se pregătea să înscrie în poarta madrilenilor.