**VIDEO** Un fost jucător de la CFR a marcat patru goluri în 24 de minute, apoi a fost eliminat

AS Monaco s-a calificat fără emoții în turul 4 al Cupei Franței, duminică seara, învingând pe teren propriu formația de amatori Saint-Jean Beaulieu cu 10-2. Un fost jucător de la CFR a marcat de patru ori în 24 de minute, dar apoi a fost eliminat.

Lacina Traore, 25 de ani, a fost titular la monegasci și a deschis scorul în minutul 21 al disputei din Principat. Raggi a făcut 2-0 în minutul 29, iar Traore a reușit dubla după alte două minute. A mai marcat apoi în minutele 33 și 45, la pauză scorul fiind 5-0.

În drum spre vestiare, ivorianul Traore s-a încăierat însă cu Yann Mariotti și ambii au fost eliminați. Revenit după împrumutul la Everton, Traore a avut evoluții fluctuante pentru Monaco în acest sezon înscriind până duminică 4 goluri în 16 meciuri.

Traore a jucat la CFR între 2008 și 2011 și a fost vândut la Kuban pentru 6 milioane de euro, în februarie 2011. Monaco l-a adus pentru 10 milioane de euro de la Anzhy, în 2014.