Naţionala de juniori a Moldovei, la duel cu Estonia. Partida s-a terminat la egalitate

Naţionala de juniori a Moldovei până la 19 ani a debutat la Memorialul Valentin Granatkin de la Sankt-Petersburg. Elevii lui Veaceslav Rusnac au terminat la egalitate, scor 2 la 2, partida cu Estonia.

Naţionalele de juniori Under-19 ale Moldovei şi Estoniei s-au întâlnit în meciul de deschidere al Memorialului Valentin Granatkin de la Sankt-Petersburg.

Elevii lui Veaceslav Rusnac au preluat conducerea pe tabelă încă din minutul patru, după golul marcat de către atacantul echipei Zimbru, Victor Stână. Estonia a egalat datorită reuşitei lui Vadim Mihailov.

Pe finalul primei reprize, Moldova a beneficiat de un penalty, care a fost transformat de același Stână.

Estonia a replicat în minutul 58, prin Jako Kanter, care a stabilit rezultatul final de 2-2.

Moldoveanul Victor Stână a fost declarat cel mai bun jucător al meciului.

Următorul duel la Memorialul Valentin Granatkin, naţionala de juniori a Moldovei îl va disputa împotriva Finlandei.