Foștii steliști nu se gândesc la repatriere: ”Avem calitățile necesare pentru a ne impune în Premier League!”



09 октября 2014

 

**VIDEO** Foștii steliști nu se gândesc la repatriere: ”Avem calitățile necesare pentru a ne impune în Premier League!”

Vlad Chiricheș și Florin Gardoș nu prea joacă la Tottenham, respectiv Southampton, dar internaționalii români nu disperă.

Într-un interviu exclusiv, pe care l-a acordat pentru Digi Sport, Vlad Chiricheș (24 de ani) a vorbit și despre situația sa de la Tottenham.

”În ultima vreme, au apărut tot felul de impresari, care și-au dat cu părerea despre situația mea, dar chiar n-au avut dreptate. Încă sunt aici, la Londra, și joc când am posibilitatea. Sper să joc cât mai mult și să fie din ce în ce mai bine”, a spus fotbalistul trupei antrenate de către Mauricio Pochettino.

Internaționalul român, care cel mai probabil va evolua ca fundaș dreapta contra Ungariei (DETALII AICI și VIDEO), a vorbit și despre situația lui Florin Gardoș (25 de ani), achiziționat în vară de Southampton.

”Mă bucur că și Gardoș a prins un transfer foarte bun. Sper să joace și să-i fie bine aici. Avem calitățile necesare pentru a ne impune. Trebuie să muncim, să continuăm să ne antrenăm foarte bine și cred că avem această posibilitate”, a conchis Chiricheș pentru Digi Sport.

Источник – DIGIsport


ПРОКОММЕНТИРОВАТЬ

КОММЕНТАРИИ



sports.md

Cамые обсуждаемые

Самые популярные

  • за год
  • за 6 месяцев

Новости

Loading...
Наверх ↑