Dinamo – BC Mureș 81-69. Al doilea succes consecutiv pentru nou promovată

010 октября 2015

**VIDEO** Dinamo – BC Mureș 81-69. Al doilea succes consecutiv pentru nou promovată

Dinamo este de neînvins, la revenirea în Liga Naţională de baschet masculin. A ajuns la două victorii consecutive după ce a învins-o pe BC Mureş, cu 81-69.

Nou-promovata Dinamo are un start perfect de campionat. După victoria surprinzătoare din prima etapă, în deplasare, cu U-BT Cluj, alb-roșii au câștigat și cu BC Mureș.

Echipa antrenată de Aleksander Todorov a fost condusă, totuși, pe durata primelor două sferturi. Chiar înainte de pauza mare, doi dintre jucătorii gazdelor au fost autorii unei faze de necrezut. Babkauskas a lăsat mingea pentru Marinov, dar bulgarul a fost fără reacție.

Favoriții publicului au forțat în sfertul trei, pe care și l-au adjudecat cu 20-10. Marko Sutalo a marcat 17 puncte, iar dinamoviștii au câștigat cu 81-69 și sunt revelația Ligii Nationale.