HC Vaslui - Steaua 26-26. Derby-ul zilei la handbal a avut un final incendiar!

013 сентября 2014

**VIDEO** HC Vaslui - Steaua 26-26. Derby-ul zilei la handbal a avut un final incendiar!

HC Vaslui si Steaua au jucat de la egal la egal în derby-ul zilei la handbal masculin.

Steaua a început mai bine, a condus cu 3-1, iar Vasluiul a preluat conducerea abia în minutul 25 și la pauză a intrat cu două goluri în plus, 15-13. În repriza secundă,din cauza eliminărilor, Steaua a jucat mai mult în 6, dar până la urmă a egalat în minutul 58, scor 26-26.

Steaua putea să câștige la ultima fază, când avea om în plus, dar Pârâianu a fost angajat greșit de Salinas. Scor final, 26-26, iar Steaua și Vaslui au fiecare câte 4 puncte după 3 etape.

Într-o altă partidă de vineri, HC Odorhei n-a avut nicio problemă în fața Energiei Târgu Jiu, reușind să se impună la final cu 32-18.