Unirea Dej-Dinamo 3-1. Alb-roșiii, în optimile Challenge Cup

016 декабря 2014

**VIDEO** Unirea Dej-Dinamo 3-1. Alb-roșiii, în optimile Challenge Cup

Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Challenge Cup, după ce a învins-o pe Unirea Dej. Alb-roșiii au avut nevoie de un set de aur pentru a merge mai departe.

Dinamo s-a calificat dramatic în „optimile” Challenge Cup, după returul din deplasare, pe terenul celor de la Unirea Dej. Alb-roşiii câştigaseră cu 3-0 meciul de la Bucureşti, dar la Dej gazdele au avut iniţiativa. Primele două seturi au fost câştigate lejer, 25-20 şi 25-19. În al treilea set, dinamoviștii au avut ceva mai mult de furcă împotriva echipei de pe locul 3 din Divizia A 1.

Alb-roșiii conduceau cu 22-21, dar trupa lui Victor Lazăr a găsit resurse să câştige si setul 3, cu 25-22. S-a ajuns astfel la setul de aur. Dinamo s-a impus cu 15-9 şi va lupta acum pentru un loc în ”sferturile” Challenge Cup.