CSU Ploieşti - CSM Oradea 100-101, în reeditarea finalei de anul trecut

**VIDEO** CSU Ploieşti - CSM Oradea 100-101, în reeditarea finalei de anul trecut

CSM Oradea a câştigat dramatic pe terenul campioanei, în reeditarea finalei de anul trecut. Cu doar două eşecuri în 12 partide din Liga Naţională, CSU Ploieşti s-a văzut condusă la pauza mare cu zece puncte diferenţă.

Campionii au început cursa de urmărire în partea secundă şi au asigurat un final de meci incendiar. În ultimele două minute, ploieştenii au reuşit două coşuri consecutive de trei puncte cu care au trecut la conducere. Tot orădenii au avut ultima replică în ultimul minut.

Cel mai bun marcator al partidei, Pantic, şi-a adus echipa la doar un punct în spatele Ploieştiului. Cu 12 secunde rămase, Subotic a marcat coşul victoriei pentru CSM Oradea, care a urcat pe podiumul Ligii Naţionale.