Monaco a pierdut locul 2

Monaco şi Nice au remizat spectaculos în etapa cu numărul 21 din Ligue 1. Campionii au fost aproape de înfrângere, însă Falcao a marcat în prelungiri pentru 2-2.

Monaco a pierdut locul al doilea în clasament după 2-2 pe propriul teren cu Nice. Campionii au terminat prima repriză în avantaj. Diakhaby a deschis scorul după 33 de minute de joc. După pauză, Mario Balotelli a întors rezultatul cu o dublă spectaculoasă. Gazdele au evitat înfrângerea în al doilea minut de prelungiri, atunci când Falcao a restabilit egalitatea. În urma rezultatului, campionii au fost devansaţi în clasament de Marseille şi au coborât pe ultima treaptă a podiumului. Ultima, a trecut cu scorul de Strasbourg prin golurile reușite de Njie și Payet.