Ianis Hagi a ratat un penalty contra Concordiei! L-a ghicit "eroul de la Liberec"

017 августа 2015

**VIDEO** Ianis Hagi a ratat un penalty contra Concordiei! L-a ghicit

VIDEO Viitorul - Concordia. Echipa lui Gică Hagi a intrat cu avantaj de 2-0 la pauză, dar scorul putea lua proporții imediat după reluare, dacă Ianis Hagi nu ar fi ratat o lovitură de pedeapsă.

În minutul 49, Marian Constantinescu a comis henț în propriul careu, iar arbitrul Marcel Bîrsan a acordat penalty corect. A fost trimis la punctul cu var Ianis, care a avut astfel șansa celui de-al doilea său gol în Liga 1, dar portarul Concordiei a ghicit execuția.

Florin Matache, eroul lui Dinamo de la Liberec, a pornit pe colțul corect și a stopat șutul lui Ianis, care a ales un șut în forță în locul plasamentului. Scorul a rămas astfel 2-0, după golurile marcate de Florin Tănase (penalty) și Dragoș Nedelcu.