017 декабря 2015

**VIDEO** PSG - St. Etienne 1-0. Cavani păstrează campioana în cursă pentru al treilea triumf la rând în Cupa Ligii

PSG merge în sferturile de finală ale Cupei Franței, după o victorie obținută în minutul 86. Parizienii au învins-o pe St. Etienne cu 1-0, prin golul lui Cavani.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a meciului i-a apartinut lui Ibrahimovic. Suedezul a nimerit transversala cu o execuție spectaculoasă (25).

În partea secundă, parizienii au continuat să fie mai periculoși, iar Cavani - intrat pe teren în locul lui Ibrahimovic, în minutul 62 - le-a adus gazdelor calificarea. Uruguaianul a marcat, în minutul 86, unicul gol al meciului.

Victoria este de bun augur pentru PSG, care a eliminat-o pe Saint-Etienne din Cupa Ligii Franței și în ultimele două sezoane, când a câștigat și trofeul. Acum, are șansa de a triumfa pentru a treia oară consecutiv în cea de-a treia întrecere din Franța.

Parizienii au ajuns la 20 de meciuri consecutive fără înfrângere în competițiile interne.