Real Sociedad – Las Palmas 1-1. Oaspeţii s-au calificat în optimile Cupei

017 декабря 2015

**VIDEO** Real Sociedad – Las Palmas 1-1. Oaspeţii s-au calificat în optimile Cupei

Las Palmas a dat lovitura în Cupa Spaniei – a remizat in deplasare cu Real Sociedad în returul şaisprezecimilor şi merge mai departe cu scorul general de 3-2.

Insularii au deschis scorul la San Sebastian după 37 de minute – brazilianul Willian Jose a reluat perfect cu capul din centrarea lui Nauzet.

Bascii au egalat la 30 de secunde după pauză, când Sergio Canales a reuşit unul dintre golurile sezonului în Cupa Regelui. Misiunea elevilor lui Eusebio Sacristan a fost îngreunată şi mai mult de eliminarea lui Oier Oyazabal, care a văzut roşu direct după o intrare în afara careului asupra lui Adrubal. S-a terminat 1-1, iar Las Palmas merge în optimile Cupei Spaniei.

Real Sociedad (4-2-3-1): Oier - Martinez, Ansotegi (Rulli 90), Martinez, Berchiche - Illarramendi, Pardo - Prieto, Canales (Castro 74), Oyarzabal (Vela 46) - Jonathas

Antrenor: E. Sacristan

Las Palmas (4-2-3-1): Raul - Nili, Aythami, Hernan, Garrido - Nauzet, Gomez (Castellano 68) - El Zhar (Asdrubal 76), Valeron, Culio (Momo 88) - Willian Jose

Antrenor: Q. Setien