Fluminense – Ponte Preta 1-1. Campionii n-au mai câștigat de șase meciuri și sunt la retrogradare

020 октября 2013

></p><p><strong>Fluminense și Ponte Preta au remizat în deschiderea etapei a 30-a din Brazilia, scor 1-1, și și-au complicat viața în bătălia pentru supraviețuire.</strong></p><p>Pe Maracana, campioana en-titre și-a continuat căderea liberă și a ajuns la șase meciuri consecutive fără victorie în campionat. Mai mult, Fluminense a fost chiar la un pas de eșec după ce Ponte Preta a deschis scorul în minutul 82 prin Rafael Ratao, aflat la al doilea gol al sezonului.</p><p>Trupa lui Vanderlei Luxemburgo a egalat, însă, peste doar trei minute în urma unui autogol al lui Diego Sacoman și Fluminense - Ponte Preta s-a încheiat 1-1, la fel ca si în tur.</p><p>În urma acestui egal, gruparea din Rio este la doar patru puncte de zona retrogradării, în timp ce echipa fostului campion mondial Jorginho ocupă penultimul loc în Brazilia, cu opt etape rămase de disputat.</p>                    </div>