Александр Епуряну выбил Валерия Катынсуса из Кубка России

Alexandru Epureanu a punctat decisiv pentru o calificare a echipei FC Moscova în semifinalele Cupei Rusiei. Formaţia din capitala Rusiei s-a impus cu 2-1 în faţa echipei lui Valeriu Catânsus, Tomi Tomsk. Mijlocaşul moldovean este autorul primului gol, cel egalizator. Bracamonte a marcat golul victoriei în minutul 75. Internaţionalul moldovean s-a declarat mulţumit de jocul prestart, menţionând că nu s-a aşteptat să înscrie la faza golului. Anterior, el Epureanu a contribuit cu un gol şi în victoria din campionat cu Spartak Moscova.

FC Moscova întâlneşte în semifinale campioana în exerciţiu a Rusiei, Rubin Kazan.

Echipa lui Epureanu poate accede în Europa League numai în cazul în care va câştiga Cupa Rusiei.

Într-o altă partidă a sferturilor, Lokomotiv cu Stanislav Ivanov integralist, a cedat cu 0-1 în faţa lui ŢSKA.