ŞOC la mondialul de fotbal în sală! Italia a fost eliminată de Egipt

023 сентября 2016
O nouă surpriză de proporţii la mondialul de fotbal în sală! Dubla campionă europeană, Italia, a fost eliminată în optimile de finală de echipa Egiptului.
"Squadra Azzurra" a fost dominată pe durată celor două reprize regulamentare, abia reuşind să trimită meciul în prelungiri cu şase minute înainte de sfârşitul timpului regulamentar. Murilo Ferreira a marcat pentru 3-3. Fotbalistul italian a intrat cu tot cu minge în poartă.
Egiptenii au marcat golul calificării în sferturi în repriza a doua de prelungiri şi au dat startul petrecerii.
După ce s-a impus cu 4-3 în faţa Italiei, Egiptul va întâlni în sferturi Argentina. Sud-americanii au avut meci dificil în optimi cu Ucraina. Argentina s-a impus greu, scor 1-0, marcând golul victoriei de-asemenea în repriza a doua de prelungiri.
Într-un alt meci, Tailanda şi Azerbaidjanul au oferit un festival de goluri, înscriind de 21 de ori.
Ghinionistul partidei a fost portarul tailandez care a primit un şut puternic în plină figură. Acesta a avut nevoie de minute bune pentru a se ridica de pe podea.
Azerbaidjanul s-a impus până la urmă cu 13-8 şi va întâlni în sferturi Portugalia.