Perth – Malaga 1-1. Fostul "bancar" Michael Thwaite a fost căpitanul australienilor

**VIDEO**Perth – Malaga 1-1. Fostul

În direct la Digi Sport, Malaga a remizat în Australia, 1-1, cu Perth Glory. Cu fostul jucător al lui FC Național în perioada 2004-2006, Michael Thwaite, pe post de căpitan, australienii au avut șansă în minutul 26, când bara s-a opus la șutul lui Horta.

Un minut mai târziu, Roque Santa Cruz a fost și el aproape să înscrie cu o lovitură de cap. Andaluzii au deschis până la urmă scorul în minutul 32. Portughezul de 19 ani, Horta a șutat spectaculos din marginea careului, și la vestiare s-a intrat cu avantaj pentru Malaga.

Gazdele au marcat la rândul lor în repriza secundă prin irlandezul Keogh, dintr-o poziție suspectă de ofsaid, în minutul 57. Până la final, niciuna dintre combatante nu a mai forțat golul victoriei și s-a terminat 1-1.