8:2! FC Zimbru-2 - FC Gagauziya!

Astăzi a fost disputat meciul din etapa 21 a campionatului Moldovei în Divizia A.

Zimbru-2 a obținut victorie categorică în meciul cu Gagauziya. La încheierea primei reprize scorul a fost 3:1, fiind deschis de către atacantul zimbrist Ilie Damașcan, urmand golul lui Radu Catana și Nicolae Rusnac, iar pentru Gagauziya a marcat Alexei Ghercioglo. La cea de-a doua repriză  zimbriștii au reușit să marcheze încă cinci mingi în poarta adversarului, iar Gagauziya una în poarta zimbristă. S-a remarcat prin încă o două goluri Ilie Damașcan și câte un gol Nicolae Rusnac, Cristian Tăbârță și Nicola Kovacevic, iar pentru Gagauziya  încă un gol marcat de Ghercioglo Alexei.

Protocolul meciului

Au marcat: Ilie Damașcan (9, 54, 89), Radu Catan (14), Nicolae Rusnac (28, 64), Cristian Tăbârță (65), Nicola Kovacevic (85) / Alexei Ghercioglo (19, 88)

Zimbru-2: Emil Tîmbur, Alexandru Belevschi (Sergiu Bereștean, 77), Radu Catan (Nicola Kovacevic, 46), Ilie Damașcan, Vadim Bejenari, Cristian Iriciuc, Alexandru Starîș, Nicolae Rusnac (Cristian Tăbârță, 65), Cornel Păvălache (Daniel Vlas, 56), Cătălin Lungu, Valentin Sîciov.

Rezerve: Anatol Chirinciuc, Lilian Pușcaș, Nicolae Borta.

Antrenor principal: Serghei Chirilov

Gagauziya: Dima Oleinic, Veceslav Untilă, Andrei Donic, Andrei Vicolaș, Valerii Mavrodi, Alexei Ghercioglo, Piotr Marcov, Igor Popov, Vadim Rizov (Vedad Cazacu, 46), Andrei Negara, Andrei Gudima.

Rezerve: Ion Panainte.

Antrenor principal: Vladislav Copot