Vadim  Cobîlaş a jucat titular în victoria cu 12-55 de la Exeter Chiefs în AVIVA PREMIERSHIP.

Astăzi ,19 aprilie Rechini în compenenţa de bază cu pilierul Naţionalei Vadim Cobîlaş  titular,au repurtat o victorie superbă în deplasare pe Stadionul SAND PARK în faşă Exeter Chiefs cu 12-55.
  Sale Sharks a făcut  un meci superb , conducînd ostilităţie în teren cu o gramadă superioară  şi linia de trei sferturi magnifică , deja în minutul 28 conduceau cu 19-0, eseurile au fost marcate de M.Paterson , T.Arscott şi S. Tuitopou ,în partea a doua Rechinii au mai marcat 5 eseuri prin acelaş S.Tuitopou -55, D. Peel-63, D. Seypour-68, T.Brady-73,Ostrikov -79, D.Cipritari  a transformat de patru ori , iar I.Ford a transformat două şi un ,, Drop Goal,, aducînd scorul final la 12-55.
 Vadim Cobîlaş a jucat titular pînă în minutul 64. Sale Sharks ocupă locul 6 cu 56 puncte după ce a cîştigat acest meci.şi rămîne în calcul pentru a participa în seyonul 2015 în Heineken Cup.