Moldova la al 2-lea gol marcat și la a 2-a înfrîngere în acest an. (VIDEO)

018 января 2014

gol_Luvanor

Selecționata Moldovei a fost învinsă în cel de al 2-lea meci din cantonamentul echipei naționale din Emiratele Arabe Unite.

În al 2-lea meci consecutiv, selecționata noastră suferă o înfrîngere cu scorul de 2-1, de această dată am fost înviși de o altă selecționată a unui stat nordic, iar asta fiind Suedia, însă care a jucat fără stranierii săi importanți.

Scorul în acest meci, ca și în cel anterior a fost dechis de elevii lui Caras, de data aceasta golul a fist marcat Moldo-Brazilianul, Enrique Luvannor, care în minutul 45 a deschis scorul printr-o execuție superbă.

În a 2-a repriză „Nordicii” au egalat și au eștit în avantaj prin golurile marcate de Erton Fejzullahu în minutul 75 și 86, e de remarcat că ambele goluri a selecționatei Suediei au venit în urma greșelelor portalui nostru, Andrian Negai.

P.S. Se pare că selecționerul nostru face o rotație de portari în acest cantonament, iar în ultimul meci posibil să-l vedem în porțile selecționatei pe Ilie Cebanu.