01 марта 2015

**VIDEO** Adi Popa a fost oprit eronat dintr-o fază de gol! Mijlocașul stelei era singur cu Bălgrădean

VIDEO CSU Craiova – Steaua. Meci extrem de intens la Craiova, în etapa a 19-a a Ligii 1, acolo unde liderul a întâlnit formația neînvinsă de 12 etape. Steaua a dominat prima repriză, dar la pauză a fost 0-0. Asta și pentru că Adi Popa a fost oprit eronat de brigada de arbitri, pentru offside, la o fază în care rămăsese singur cu Bălgrădean.

În minutul 40 al disputei de pe stadionul Extensiv, Chipciu i-a pasat în adâncime, vertical, lui Adi Popa, care a scăpat singur cu portarul, dar de la margine Ovidiu Artene a ridicat fanionul.

Numai că mijlocașul Stelei era în poziție regulamentară în momentul pasei, Frăsinescu ieșind târziu din dispozitiv. Adi Popa a pătruns și a încercat să-l dribleze pe Bălgrădean, în lateral, dar înainte să finalizeze a fost oprit de fluierul lui Marius Avram.