&SONDAJ La Craiova, Steaua a cerut două penalty-uri. Țucudean, busculat în careu în prelungiri

01 марта 2015

VIDEO CSU Craiova - Steaua 0-0. Liderul Ligii 1 mai păstrează doar 5 puncte în fruntea clasamentului, după ce nu a reușit să câștige vreuna dintre cele două etape disputate în 2015.

Rezultatele roș-albaștrilor puteau fi îmbunătățite însă dacă ar fi primit loviturile de pedeapsă reclamate atât în finalul meciului cu Rapid (0-1), cât și în cel de la Craiova.

În prelungirile confruntării cu oltenii, campioana a cerut un penalty la intervențiile lui Acka și Kay la Țucudean. Vârful Stelei a fost busculat în careu de cei doi jucători ai Craiovei, însă centralul Avram nu a acordat lovitura de pedeapsă, în pofida protestelor venite din partea oaspeților.

VIDEO CU FAZA DIN PRELUNGIRI:

Aceasta nu a fost singura dată când elevii lui Costel Gâlcă au considerat că au fost neîndreptățiți. În minutul 42, Varela a căzut în careul Craiovei, în urma unui duel cu Brandan. Neacordarea penalty-ului a dus la proteste din partea lui Prepeliță, care a primit cartonașul galben din partea centralului.