Nantes - Guingamp 1-0. "Canarii" au întrerupt seria meciurilor fără gol

01 марта 2015

**VIDEO** Nantes - Guingamp 1-0.

Nantes a întrerupt seria meciurilor fără gol marcat. După 3 etape în care nu reușiseră să înscrie, "canarii" au învins-o pe Guingamp cu 1-0, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 3.

Eliminată din UEFA Europa League de Dinamo Kiev, Guingamp a pierdut și în campionat, pe terenul lui Nantes. Signura ocazie a primei reprize a venit în minutul 7, dar balonul trimis de Mandanne a trecut pe lângă. lntrat pe teren în partea secundă, Bammou a avut prima șansă pentru Nantes, în minutul 61. Același Bammou a deschis scorul după o faza creata de Niane (67).

În minutul 89, gazdele au rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Vizvarrondo, care a luat al doilea galben pentru un fault la Douniama.

În prelungirile partidei, Guingamp putea egala prin căpitanul Giresse, însă portarul Riou a blocat.

Nantes - Guingamp s-a incheiat 1-0 și echipa antrenată de Michel der Zakarian a urcat pe locul al 8-lea în Ligue 1.