Catalanii şi-au revenit

01 марта 2015

Barcelona a câștigat cu 3-1 pe terenul Granadei, și și-a luat revanșa pentru înfrângerea din sezonul trecut.Scorul a fost deschis de Rakitic, în minutul 25, cu o execuție simplă din fața porții.

Scorul a fost deschis de Rakitic, în minutul 25, cu o execuție simplă din fața porții. Catalanii au început foarte bine repriza secundă și au mai punctat o dată prin Suarez, ajuns la 5 goluri în acest sezon din La Liga. Gazdele au redus din diferență în minutul 53, din lovitură de la 11 metri prin Fran Rico. Aflat în urmărirea lui Ronaldo, Messi nu a lipsit de pe lista marcatorilor - argentinianul a înscris pentru a 27-a oară în acest campionat. În urma victoriei, trupa de pe Camp Nou s-a apropiat la un punct de liderul Real Madrid, care joacă astăzi pe teren propriu cu Villareal.