Spurs, fenomenali în primul meci din sferturile play-off-ului NBA. Thunder, înfrânți cu scorul de 124-92

01 мая 2016
foto simbol: bleacherreport.net
San Antonio Spurs a surclasat-o pe Oklahoma City Thunder cu scorul de 124-92 în primul meci din sferturile NBA.
San Antonio Spurs a făcut diferența încă din prima repriză, având un avans de 23 de puncte după 10 minute de joc.
LaMarcus Aldridge de la echipa din Texas a demonstart încă o dată că este într-o formă de zile mari. El a fost jucătorul meciului, marcând 38 de puncte.
Următorul meci dintre San Antonio Spurs şi Oklahoma City Thunder va avea loc la fel pe terenul formaţiei din Texas pe 3 mai. În semifinale se va califica echipa care va obţine prima patru victorii.
În următoarea fază a competiţiei, învingătoarea duelului dintre Spurs şi Thunder s-ar putea duela cu Golden State Warrriors, deţinătoarea titlului sau Portland Trail Blazers.
San Antonio Spurs a câştigat de cinci ori titlul în NBA, ultima oară în 2014.