"Pumele" s-au dezlănţuit în semifinale

01 июля 2015

Argentina s-a distrat cu Paraguay în semifinalele Copei America după ce a obţinut o victorie mai mult decât categorică, scor 6-1.

Recitalul „pumelor” a început în minutul 15, atunci când Lionel Messi a centrat în careu dintr-o lovitură liberă și Rojo a înscris în urma unei greșeli în apărarea adversă. Messi a fost din nou omul responsabil cu pasa decisivă în minutul 27 pentru golul lui Pastore. Cu două minute înainte de pauză Barrios a redus din diferență. Au urmat apoi o dublă reuşită de Angel Di Maria care a dus scorul la 4-1. Atacanţii Sergio Aguero şi Gonzalo Higuain au stabilit scorul final de 6-1. Argentina se califică în finala mare a Copei America, acolo unde va juca împotriva gazdei competiției, Chile. Paraguay va întâlni Peru în finala mică.