Gent - Genk 1-0. Campioana Belgiei a obţinut prima victorie a sezonului

01 августа 2015

**VIDEO** Gent - Genk 1-0. Campioana Belgiei a obţinut prima victorie a sezonului

În direct la Digi Sport, campioana Belgiei, Gent, a obţinut prima victorie din acest sezon, 1-0 acasă contra lui Genk. Gazdele au avut şansa deschiderii scorului în minutul 40, însă lovitura de cap a lui Depoitre a fost respinsă de Koteles.

Gent avea să marcheze totuşi până la pauză prin Kums, care a transformat un penalty. Vedeta oaspeţilor, De Camargo, putea egala din lovitură liberă, dar bara s-a opus în minutul 87.

Intrat pe finalul partidei, fostul jucător al lui Dinamo, El Hamed, a ratat o mare ocazie iar meciul s-a încheiat cu victoria la limită a lui Gent.

Gent (3-5-2): Sels - Rafinha (Johansson 76), Nielsen, Asare - Foket, Neto, Milicevic, Kums, Dejaegere (El Hamed 83) - Simon (Seif 66), Depoitre

Antrenor: H. Vanhaezebrouck

Genk (4-4-1-1): Koteles - Castagne (Ngcongca 86), Mbodji, Kabasele, Tshimanga - Buffel, Ndidi (Heynen 46), Buyens, Cisse (Schrijvers 81) - Okriashvili - De Camargo

Antrenor: P. Maes