LA Galaxy a făcut show pe terenul lui Chivas. Două goluri de generic

01 сентября 2014

**VIDEO** LA Galaxy a făcut show pe terenul lui Chivas. Două goluri de generic

Los Angeles Galaxy a câștigat duminică noapte categoric derby-ul Los Angeles-ului, învingând cu 3-0 la Carson rivala locală din MLS, Chivas. Două dintre goluri au fost absolut nebune, a doua clasată din Conferința Vestică făcând spectacol.

După ce Gyasi Zardes a deschis scorul în minutul 41 cu un șut de la marginea careului, în repriza a doua a început show-ul. Mai întâi, în minutul 68, Marcelo Sarvas i-a pasat în centru veteranului irlandez Robbie Keane, care a strecurat mingea scurt printre picioarele unui adversar și apoi l-a lobat de la 20 de metri pe portarul Dan Kennedy.

Doar trei minute mai târziu, Galaxy a inițiat o acțiune de atac pe dreapta, Keane a lăsat mingea să-i treacă printre picioare, a schimbat apoi două pase în careul advers cu Landon Donovan și acesta i-a pasat în fața porții goale lui Zardes, care a reușit dubla.

Galaxy, fosta echipă a lui David Beckham, e pe locul doi în clasamentul Conferinței sale, cu 10 meciuri înainte de terminarea sezonului regulat.