Potaissa Turda - HCM Constanţa 24-30. Campioana, la a patra victorie a sezonului

01 октября 2014

**Potaissa Turda - HCM Constanţa 24-30.** Campioana, la a patra victorie a sezonului

HCM Constanţa a reuşit a patra victorie în Liga Naţională. Potaissa a dominat startul partidei, însă dobrogenii au echilibrat imediat disputa. La pauză putea fi egal, dar gazdele au ratat incredibil în ultimele secunde ale primei reprize, prin Radu Lazăr.

Potaissa n-a putut ţine pasul în actul secund cu echipa campioană, care a marcat spectaculos în ultimele secunde. Stavrositu a transformat impecabil o aruncare de la 7 metri, iar Cristescu a închis tabela la 30-24 pentru echipa lui Zvonko Sundoski.

În urma victoriei, HCM a egalat-o în clasament pe HC Odorhei şi s-a apropiat la două puncte de liderul Minaur Baia Mare.