Zenit - Monaco 0-0. Francezii au fost mai aproape de victorie în Rusia

01 октября 2014

**Zenit - Monaco 0-0.** Francezii au fost mai aproape de victorie în Rusia

Neînvinsă în ultimele 14 meciuri oficiale, Zenit a trăit periculos debutul partidei cu Monaco, ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

Berbatov și Dirar au avut șanse importante de a deschide scorul în Rusia. Șutul bulgarului a fost respins de Subasic, iar marocanul a tras peste poartă de la distanță, un minut mai târziu.

Trupa lui Andre Villas-Boas a scăpat fără gol primit și la sutul lui Ocampos, iar la pauză s-a intrat cu scorul de 0-0.

Zenit putea da lovitura în minutul 51. Hulk l-a servit perfect pe Rondon, dar atacantul de 25 de ani a gafat inexplicabil și a irosit o șansă mare de gol.

În celălalt careu, Ferreira Carrasco a semnat cea mai importantă ocazie a lui Monaco, iar apoi Lodygin a fost salvat de bară.

După două etape în UEFA Champions League, Zenit și Monaco au câte patru puncte şi împart şefia grupei.

Zenit: Lodygin - Anyukov ('88 Arshavin), Lombaerts, Garay, Criscito - Shatov ('66 Smolnikov), Fayzulin, Javi Garcia, Danny, Hulk, Rondon ('75 Kerzhakov)

Antrenor: Andre Villas-Boas

Monaco: Subasic - Fabinho, Carvalho, Raggi, Kurzawa - Toulalan, Moutinho ('90+2 Bakayoko), Kondogbia - Ocampos ('80 Germain), Berbatov ('52 Ferreira Carrasco), Dirar

Antrenor: Leonardo Jardim