01 декабря 2015

**VIDEO** Ghinion teribil pentru Inter: putea pleca neînvinsă de pe San Paolo, dar a avut două bare, în prelungiri

VIDEO. Napoli - Inter 2-1. Echipa lui Roberto Mancini a avut un ghinion teribil pe finalul partidei de pe San Paolo. Nerazzurrii, aflaţi în inferioritate numerică din finalul primei reprize, după eliminarea lui Nagatomo, au lovit bara în două rânduri, în finalul meciului.

În al patrulea minut al prelungirilor, Jovetic a trimis cu capul în bară de la 14 metri, după o centrare de pe partea dreaptă, dar napoletanii nu răsuflaseră uşuraţi încă.

După alte 20 de secunde, Biabiany centrează perfect, Miranda reia tot cu capul, plasat, dar Pepe Reina are o intervenţie care securizează victoria gazdelor: respinge uluitor în bară şi Napoli trece pe prima poziţie în Serie A TIM.