02 июля 2015

**VIDEO** Încă un moment de magie din partea lui Roger Federer! Lovitura cu care l-a surprins pe Sam Querrey

Roger Federer continuă să îi uimească pe fanii din întreaga lume. Elveţianul care va împlini 34 de ani în august a ridicat tribunele în picioare la All England Club, în meciul cu Sam Querrey.

În setul secund, în primul punct al game-ului 7, pe serviciul adversarului, Roger a executat un lob printre picioare care a picat aproape de linia de fund. Querrey a ajuns la minge, dar a returnat în fileu şi astfel Federer a câştigat cel mai frumos schimb al meciului.

De altfel, finalistul de anul trecut de la Wimbledon s-a calificat în turul al treilea, după ce l-a învins pe americanul de 27 de ani în trei seturi, 6-4, 6-2, 6-2, după numai o oră şi 26 de minute.