Evoluție RUȘINOASĂ! Sheriff Tirasol a fost UMILITĂ pe teren propriu

03 июля 2015

Dezastru pentru Sheriff Tiraspol! Echipa pregătită de Lilian Popescu a fost umilită pe teren propriu cu 3-0 de formația Odd Ballklubb în primul tur preliminar al Ligii Europei.

Oaspeții au preluat conducerea din minutul 2 după golul marcat de Bentley. Echipa nordică și-a dublat avantajul pentru doar nouă minute.

Frode Johnsen a înscris din apropiere, după o centrare a lui Jorgen Halvorsen.

Odd Ballklubb nu s-a oprit aici și a mai înscris o dată până la pauză prin Steffen Hagen.

Sheriff a încercat cu disperare să înscrie în repriza secundă, însă fără succes. Ricardinho a ratat câteva ocazii pentru gazde, însă portarul oaspeților a fost la post de fiecare dată.

Partida retur dintre Odd și Sheriff va avea loc pe nouă iulie, în orașul Skien, cu începere de la ora 20.00.

Până atunci, adversara Sheriff-ului are meci în campionatul Norvegiei cu Valerenga.