Chiricheș a debutat la Napoli! A intrat la pauza amicalului jucat cu Nice

03 августа 2015

**VIDEO** Chiricheș a debutat la Napoli! A intrat la pauza amicalului jucat cu Nice

Vlad Chiricheș a debutat duminică seara la noua sa echipă, în amicalul pe care Napoli l-a jucat pe Coasta de Azur, la Nisa. Românul a intrat pe teren la pauza disputei cu OGC Nice.

La doar 4 zile după transferul în Serie A, Chiricheș a bifat primele minute în tricoul lui Napoli, într-un meci plin de evenimente.

Plea a deschis scorul pentru Nice, în minutul 8, apoi Callejon a egalat, în minutul 14. Mertens a adus pe Napoli în avantaj în minutul 20, dar scorul pauzei a fost 2-2, Seri marcând pentru gazde.

În minutul 59 Germain a readus formația franceză în avantaj, iar în minutul 67 Callejon a văzut roșu direct după un atac la Traore.