BC Mureș - CSU Sibiu 89-76. Oaspeții au ajuns la a 6-a înfrângere în 7 meciuri

04 марта 2015

**BC Mureș - CSU Sibiu 89-76.** Oaspeții au ajuns la a 6-a înfrângere în 7 meciuri

Victorie pentru BC Mureş în Liga Naţională de baschet masculin: a învins-o cu 89-76 pe CSU Sibiu, într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport.

Aflate în luptă directă pentru un loc în play-off, BC Mureş și CSU Sibiu au oferit un meci frumos în Sala Sporturilor din Tg. Mureș. După primul sfert, gazdele conduceau cu 27-24. Adamovic şi Ivanovic si-au continuat recitalul și in actul secund - cei doi au marcat câte 12 puncte până la pauza mare, când mureșenii conduceau cu 45-40.

Aflată în căutarea celei de-a patra victorii consecutive în Liga Națională, BC Mureș nu a slăbit ritmul nici la reluare. În final, bosniacul Adamovic a ajuns la 23 de puncte, cu 3 mai multe decât cel mai bun marcator al sibienilor, căpitanul Bojovik.

S-a terminat 89-76 pentru BC Mureş, a șasea înfrângere din 7 meciuri în campionat pentru CSU Sibiu.