Nantes - PSG 0-2. Campioana îşi continuă marşul spre un nou titlu, în Hexagon

04 мая 2015

**Nantes - PSG 0-2.** Campioana îşi continuă marşul spre un nou titlu, în Hexagon

Paris Saint Germain a ajuns la 6 victorii consecutive în campionat şi este tot mai aproape de un nou titlu. Edinson Cavani a deschis scorul în minutul 3 în deplasarea de la Nantes, echipă deja salvată de la retrogradare.

Tot uruaguayanul a fost aproape de 2-0, la pasa excelentă a lui Pastore, însă Riou s-a opus. Duelul dintre Cavani şi portarul gazdelor a continuat în minutul 15, fără efect pe tabela de marcaj. PSG şi-a majorat până la urmă avantajul - Thiago Motta şi Ibrahimovic au regizat golul marcat de Matuidi.

Nantes şi-a creat la rândul său o şansă mare înaintea pauzei. Douchez s-a opus la tentativa lui Bedoya. În partea secundă, parizienii au cerut penalty la intervenţia lui Cissokho şi puteau face 3-0 în prelungiri, când şutul lui Cabaye nu a nimerit poarta.

Nantes (4-3-1-2): Riou - Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Bessat - Bedoya, Gomis, Deaux (Rongier 83) - Veretout - Gakpe (Bammou 87), Audel (N'Koudou 76)

Antrenor: M. Der Zakarian

PSG (4-3-3): Douchez - Van der Viel, Marquinhos, Silva, Maxwell - Verratti (Cabaye 76), Motta, Matuidi (Rabiot 76) - Pastore (Lavezzi 82), Ibrahimovic, Cavani

Antrenor: L. Blanc