Ratare uriaşă în La Liga. A vrut să-l lase pe Joaquin să înscrie, dar a irosit ocazia de a face "dubla"

04 октября 2015

**VIDEO** Ratare uriaşă în La Liga. A vrut să-l lase pe Joaquin să înscrie, dar a irosit ocazia de a face

Pepe Mel a sărbătorit meciul 300 pe banca celor de la Betis Sevilla cu o victorie. Andaluzii s-au impus cu 2-0 pe terenul lui Rayo Vallecano, la care Răzvan Raţ a fost integralist, şi au obţinut al doilea succes consecutiv în deplasare în La Liga.

Victoria celor de la Betis putea fi una şi mai clară, dacă jucătorii lui Pepe Mel nu ar fi ratat o ocazie uriaşă pe final.

În minutul 78, la doar 8 minute după ce intrase pe teren, Joaquin, care a bifat partida cu numărul 400 în campionatul Spaniei, a pătruns frumos în careul advers şi, după ce a driblat şi portarul, a trimis din unghi spre poarta goală.

Mingea s-a scurt prin faţa porţii lui Rayo şi a lovit bara, înainte de a fi prinsă de portarul gazdelor, Tono.

Ruben Castro, care marcase golul de 2-0 pentru Betis, putea împinge mingea în plasă şi să facă "dubla", nefiind în offside în momentul în care Joaquin a trimis spre poartă, dar a preferat să nu rişte, astfel că andaluzii au irosit şansa de a se desprinde la 3-0.