Rayo Vallecano - Betis 0-2. Răzvan Raț a greșit la primul gol al oaspeților

04 октября 2015

**Rayo Vallecano - Betis 0-2.** Răzvan Raț a greșit la primul gol al oaspeților

Titular pentru a patra oară în acest sezon, Răzvan Raţ nu a putut evita a patra înfrângere în campionat a lui Rayo Vallecano, 0-2 pe teren propriu cu Betis.

Portarul madrilenilor a avut două intervenţii bune în startul partidei, la centrarea deviată a lui Piccini şi la şutul lui Rennella.

Betis a deschis scorul în minutul 20. Ruben Castro a profitat de slaba poziţionare a lui Raţ şi i-a pasat lui Heiko Westermann, fostul jucător al lui Hamburger SV și Schalke, care l-a învins pe Tono.

Bebe a ratat egalarea în minutul 60, când Adan a reţinut în doi timpi, iar Ruben Castro a mărit avantajul oaspeţilor, din pasa lui Cejudo (Sehudo).

Şutul lui Bangoura a fost respins apoi de Adan, iar Raţ a fost blocat de Piccini. Intrat în minutul 70, Joaquin a avut ocazia să îşi celebreze cu fast meciul cu numărul 400 în Primera. Mijlocaşul de 34 ani a lovit însă bara, după ce a driblat şi portarul.

Ultima ocazie i-a aparţinut tot lui Raţ, însă Adan s-a opus din nou. Victorie cu 2-0 pentru Betis, prima în faţa lui Rayo după şapte meciuri.

Rayo Vallecano: Tono - Nacho (Manucho min.64), Ze Castro, Llorente, Raț - Baena, Trashorras - Jozabed (Farina min.64), Embarba (Bangoura min.46), Bebe - Javi Guerra
Antrenor: Paco Jemez

Real Betis: Adan - Piccini, Bruno, Westermann, Varela - Alvaro Cejudo (Molinero min.68), N'Diaye, Petros, Portillo (J.Molina min.78) - Rennella (Joaquin min.68), Ruben Castro
Antrenor: Pepe Mel