ŢSKA rămâne lider în clasament, după ce a învins Dinamo cu 2-0

04 октября 2015

ŢSKA a câştigat derby-ul Moscovei cu Dinamo. "Militarii" s-au impus cu 2-0, iar acesta a fost ultimul meci pentru antrenorul lui ŢSKA, Leonid Sluţchii, înainte de partida cu Moldova din preliminariile Campionatului European.

După o primă repriză fără goluri, ŢSKA a avut nevoie de două minute în partea a doua a meciului pentru a deschide scorul în derby-ul etapei a 11-a cu Dinamo. Pontus Wernbloom a marcat pentru echipa pregătită de Leonid Sluţchii.

Dinamo a irosit câteva ocazii bune de a egala, însă până la urmă cei care au marcat au fost tot "militarii". În minutul 77, Ahmed Musa a stabilit rezultatul final de 2-0.

După această victorie, ŢSKA rămâne lider în clasament, cu 29 de puncte, iar pentru antrenorul moscoviţilor, Leonid Sluţchii, care este şi selecţionerul Rusiei, urmează partida crucială cu Moldova din preliminariile Campionatului European.

Meciul se va disputa vineri, nouă octombrie, la Chişinău, cu începere de la ora 21:45.

Toate biletele pentru această confruntare s-au vândut la doar două zile după ce au fost puse în vânzare.