Golul anului în Germania a fost reușit de senegalezul Salif Sane!

05 мая 2015

**VIDEO** Golul anului în Germania a fost reușit de senegalezul Salif Sane!

Hannover 96 a avut un retur catastrofal și este pe locul 17 în Bundesliga, cu trei etape înainte de final.

Situația putea însă să fie și mai complicată pentru echipa lui Michael Frontzeck, aflată acum la doar un punct în spatele lui Paderborn și la egalitate cu Freiburg, poziția a 16-a ducând la barajul de retrogradare/promovare, cu locul al treilea din Zweite Bundesliga.

Sâmbătă, Hannover 96 a obținut o remiză nesperată pe terenul lui Wolfsburg (2-2), iar echipa lui Hecking riscă acum să piardă locul al doilea, Borussia Monchengladbach fiind la doar două puncte în spate.

Wolfsburg a condus cu 2-0, dar Hannover 96 a revenit neașteptat după pauză, prin golurile înscrise de Briand și Sane.

Senegalezul Salif Sane a stabilit scorul final, 2-2, în minutul 58. Mijlocașul oaspeților a reușit un gol absolut superb, poate cel mai frumos al anului în Bundesliga. După un corner, Sane l-a învins pe Benaglio cu o execuție din foarfecă, care l-a lăsat spectator pe internaționalul elvețian.

În vârstă de 24 de ani, Sane a venit la Hannover 96 în 2013, de la Nancy, postul său de bază fiind cel de fundaș.