Ovaţionat minute în şir! Steven Gerrard a fost prezentat fanilor echipei Galaxy

05 июля 2015

Sărbătoare la Los Angeles! Noul jucător al echipei Galaxy, Steven Gerrard a fost prezentat fanilor. Fostul mijlocaş al lui Liverpool a fost ovaţionat minute în şir.

Steven Gerrard a fost prezentat la noua sa echipă, Los Angeles Galaxy în aplauzele a peste 20.000 de suporteri prezenţi în tribunele stadionului StubHub Center.

Gerrard a rămas încântat de publicul din California.

"Vă mulțumesc foarte mult pentru această primire minunată, dar și pentru că m-ați făcut să mă simt ca acasă aici la Los Angeles. De abia aștept să joc în fața voastră. Sunt foarte fericit", a spus fotbalistul.

Mijlocaşul englez a fost prezentat în pauza meciului dintre Los Angeles Galaxy şi FC Toronto. Starul englez a adus noroc noii sale echipe, care s-a impus la final cu scorul de 4-0.

Steven Gerrard a semnat cu Los Angeles Galaxy pe un an şi jumătate.

Mijlocaşul va debuta la noua sa echipă pe 17 iulie, în meciul cu San Jose Earthquakes.

Gerrard s-a despărţit în această vară de FC Liverpool, grupare la care a evoluat fără întrerupere, începând din 1998, şi pentru care a disputat 708 meciuri, înscriind 185 de goluri în toate competiţiile.

Fostul internaţional englez a cucerit, alături de "cormorani" Liga Campionilor, Cupa UEFA şi de două ori Cupa Angliei.