David Villa a marcat două goluri superbe în MLS și a ajuns la cota 8 în tricoul lui New York City FC

05 июля 2015

David Villa (33 de ani) nu și-a pierdut instinctul de golgheter după plecarea din Primera Divsision. Fostul internațional spaniol a semnat "dubla" prin care New York City FC s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Montreal Impact, în campionatul Statelor Unite ale Americii.

Mai întâi, Villa a înscris dintr-un unghi dificil din pasa lui Mullins, în minutul 34, pentru ca în minutul 82 să transforme o lovitură liberă care a stabilit scorul final. Piatti egalase din penalty pentru gazde, în minutul 77. A fost cel de-al 8-lea gol al sezonului pentru Villa.

După 18 meciuri scurse din campionat, New York City FC se află pe locul 7, la o poziție sub contingentul echipelor care vor intra în play-off la finalul stagiunii.