Boca - Crucero del Norte 1-0. Carlos Tevez, din nou decisiv pentru echipa sa

05 октября 2015

**VIDEO** Boca - Crucero del Norte 1-0. Carlos Tevez, din nou decisiv pentru echipa sa

ÎN DIRECT la Digi Sport, Boca Juniors a mai făcut un pas spre titlu în Argentina după victoria de pe teren proriu, 1-0 contra ultimei clasate, Crucero del Norte.

Gazdele puteau trece în avantaj după doar 8 minute, dar starul Carlos Tevez a irosit o lovitură de la 11 metri. Boca a marcat până la urmă în minutul 12. Tevez a trimis în fața porții după ce a depășit portarul, iar Tomassini a înscris în proprie poartă. Oaspeții ar fi trebuit sa beneficieze și ei de un penalty și de un om în plus dupî intervenția extrem de durî a lui Cata Diaz, nesancționată însă de arbitru.

Până la finalul meciului, Boca a mai trecut de două ori pe lângă go. Mai întâi Tevez a fost blocat de Ramirez, iar Calleri a reluat cu capul puțin alături în prelungiri. După acest succes, trupa lui Arruabarrena se distanțează la 6 puncte de ocupanta locului secund, San Lorezno, cu 3 etape înaintea finalului.