Remiză pe Vicente Calderon! Atletico şi Real au încheiat meciul cu emoţii

05 октября 2015

Atletico şi Real au încheiat nedecis derby-ul madrilen, scor 1-1. Benzema a deschis scorul pe Vicente Calderon în minutul 9, dintr-o centrare perfectă a lui Carvajal.

Gazdele au putut restabili egalitatea pe tabelă deja în minutul 22, dar portarul "galacticilor" Keylor Navas a apărat penaltyul executat de Griezmann.

Vietto a închis scorul pe tabela de marcaj în minutul 83, reuşită la care antrenorul Diego Simeone nu şi-a mai putut stăpâni emoţiile.

Într-un al meci al serii, una dintre codaşele clasamentului Levante a învins pe teren propriu, liderul, Villareal.

Oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 36, iar Levante a profitat şi a marcat în minutul 83 prin Deyverson.

Bilbao a învins categoric valencia, scor 3-1, iar cu o zi mai devreme, campioana în exerciţiu Barcelona a pierdut pe terenul Sevilliei cu 1-2.

Echipa lui Unai Emery s-a revanşat astfel pentru înfrângerea din Supercupa Europei.

Astfel, după cea de-a 7-a etapă, Villareal rămâne lider, Real Madrid ocupă poziţia a doua, fiind urmată de Celta Vigo. Barcelona e pe locul 4.