Independiente - River Plate 3-0. A 14-a etapă fără înfrângere pentru gazde

05 октября 2015

**VIDEO** Independiente - River Plate 3-0. A 14-a etapă fără înfrângere pentru gazde

Vicecampioana Argentinei a fost învinsă fără drept de apel pe terenul lui Independiente. Trupa lui Mauricio Pellegrino s-a impus cu 3-0 şi a ajuns la a 14-a etapă fără înfrângere.

Independiente a învins-o la scor de neprezentare pe River Plate în etapa a 27-a din Argentina. Nicolas Tagliafico a deschis scorul după cinci minute, în urma unui corner executat de Mendez.

Martin Benitez a fost faultat în careu, iar arbitrul a acordat penalty-ul din care gazdele şi-au dublat avantajul în minutul 35. Portarul celor de la Independiente, Diego Rodriguez, a transformat lovitura de pedeapsă!

A fost 2-0 la pauză, iar vicecampioana Argentinei nu şi-a revenit nici în repriza a doua. Juan Lucero a stabilit scorul final în minutul 88, după un contraatac rapid al gazdelor. Trupa lui Mauricio Pellegrino a ajuns astfel la a 14-a etapă fără Înfrângere.