Surprize în Primera Division

05 октября 2015

Derby-ul Madridului dintre Atletico şi Real s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Înfrângeri surprinzătoare pentru Valencia şi Villareal.

Realul a deschis scorul la prima oportunitate. Carvajal a centrat perfect în minutul 9 pentru al 6-lea gol din acest sezon al lui Benzema. Ulterior Atletico a primit penalty. Lovitura obținută de Tiago nu a fost transformată de Griezmann. Gazdele au reuşit totuşi să egaleze în minutul 83 prin Vietto. Athletic Bilbao a trecut cu 3-1 de Valencia. Bascii s-au văzut conduşi după golul lui Perejo. Laporte, Susaeta şi Aduriz au adus însă o victorie mai mult decât convingătoare. Liderul Villareal a peirdut surprinzător în deplasare cu Levante, scor 0-1. Deyverson a fost unicul marcator.