Au început meciul cu stângul. Dacia Chişinău a pierdut amicalul cu vicecampioana Rusiei, ŢSKA Moscova

06 февраля 2016

Dacia Chişinău a disputat primul amical în cantonamentul din Spania. ”Lupii-galbeni” au întâlnit vicecampioana Rusiei, ŢSKA Moscova.

Echipa pregătită de Oleg Bejenari a pierdut cu 0-2, rușii marcând ambele goluri în prima repriză.

”Militarii” au deschis scorul în minutul 15, prin Bibras Natkho, care a executat superb o lovitură liberă.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 34 de Carlos Strandberg.

Dacii au avut câteva ocazii bune de a înscrie. În prima repriză, Evgheni Lozovoi a scăpat singur cu portarul, dar nu a reuşit să marcheze.

La finalul meciului, noua achiziţie a Dacia, Vasko Kalezic, a avut și el o șansă bună de a înscrie, dar mingea trimisă de acesta nu a nimerit cadrul porții.

Vicecampioana Moldovei va susţine următorul amical în Spania pe 9 februarie, atunci când se va duela cu formaţia Homburg, care evoluează în liga a patra valorică din Germania.