Dacia, înfrângere în primul amical

06 февраля 2016

Dacia a început cu stângul seria amicalelor în cantonamentul din Spania, scor 0-2 cu ŢSKA Moscova.  Vicecampioana Rusiei a început în forţă partida şi a deschis scorul după un sfert de oră prin Natcho. Strandberg a fost cel care a stabilit rezultatul final încă din prima repriză, punctând în minutul 34. A fost primul amical al Daciei în cantonamentul din Spania. "Lupii galbeni" se vor pregăti timp de trei săptămâni, urmând să dispute mai multe partide de verificare. Următorul meci amical Dacia îl va disputa cu o formaţie mult mai modestă, Homburg 08 din a patra ligă regională a Germaniei. Echipa antrenată de Oleg Bejenari a mai parafat înţelegeri în privinţa disputării unor meciuri cu echipele Şahtior Doneţk şi Krâlia Sovietov Samara.