Halep, nominalizată pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie. cu punctul

06 октября 2015

Halep, nominalizată pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie. **VIDEO** cu punctul

Simona Halep, numărul doi mondial, a fost nominalizată printre propunerile pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie pe site-ul WTA, cu un schimb de mingi din meciul cu Johanna Konta, de la Wuhan.

Halep a câştigat faza cu un forehand în cross, la scorul de 4-1 în setul decisiv, când britanica avea minge de break. Konta a produs surpriza în meciul din optimile turneului de la Wuhan, câştigând cu 6-3, 3-6, 7-5, după ce Simona a condus cu 5-1 în setul al treilea.

VIDEO CU PUNCTUL REUȘIT DE HALEP

Celelalte nominalizări sunt Ana Ivanovic (la Tokyo), Agnieszka Radwanska (Tokyo), Maria Şarapova (Wuhan) şi Johanna Konta (la Wuhan, cu Venus Williams). Fanii pot vota pe site-ul WTA până joi, iar rezultatele vor fi anunţate vineri.

VIDEO CU TOATE PUNCTELE NOMINALIZATE

Simona Halep a câştigat de două ori anul acesta ancheta de cea mai frumoasă lovitură a lunii, în februarie şi august, în rest victoria revenind Mariei Şarapova (ianuarie), polonezei Agnieszka Radwanska (martie şi mai), germancei Angelique Kerber (aprilie) şi sârboaicei Ana Ivanovic (iunie).