Cea mai periculoasă cursă pentru motociclişti a atras circa 300 de curajoşi

06 октября 2015

Aproape 300 de piloţi au participat la cea mai periculoasă cursă pentru motociclişti, Enduro Extreme. Concurenţii au evoluat pe un circuit muntos şi au luptat pentru un premiu de 20.000 de euro.

Graham Jarvis a câştigat cea de-a şasea ediţie a competiţiei Enduro Extreme. Britanicul a fost cel mai rapid pe circuitul din oraşul Kemer, Turcia. El l-a învins pe compatriotul său, Jonny Walker după o întrecere tensionată. Ultimul a condus aproape toată cursa, iar la final a fost depăşit dramatic de Jarvis.

Un alt britanic, Wade Young s-a clasat pe locul trei, acesta fiind cel mai bun rezultat din carieră.

Câştigătorul competiţiei, Graham Jarvis s-a ales cu un premiu bănesc în valoare de 20 mii de euro. La competiţia din Turcia au participat 297 motociclişti.